Tropem Wilczym pobiegnie cała Polska i kawał świata! Jest z nami 360 miast na różnych kontynentach!

Już po raz siódmy w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei. 3 marca w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartuje ponad 75 000 osób z 360 miast, z czego 8 z nich to największe światowe metropolie !

Przygotowania do VII edycji Biegu Tropem Wilczym trwają cały rok. Biegacze z całego kraju mogą już zdobyć numer startowy za pomocą formularza zgłoszeniowego.i rozpocząć treningi do jednego z kilku biegów wybierając odpowiedną trasę dla siebie. W tym roku, jak w każdej edycji, będzie można pobiec trasą obligatoryjną dla wszystkich miast – 1963 m. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś . Ten bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem. Każdy organizator lokalny może dodatkowo wytyczyć biegi o dowolnej długości, dopasowane do możliwości obiektu i trasy. Na pasjonatów tego sportu czeka wyjątkowy pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatowe koszulki z Bohaterami VII edycji Biegu Tropem Wilczym, wybranych do najnowszej edycji
spośród tych Żołnierzy, którzy przeżyli represje i pokazali swoją niezłomność w życiu codziennym, w czasach pokoju i teraźniejszości.

Bieg Tropem Wilczym w kolejnych miastach w Polsce
W poprzedniej edycji wydarzenia wzięło udział 333 polskich miast. Większość z nich biegnie również w VII edycji Tropem Wilczym. Aż 26 nowych miast po raz pierwszy zorganizuje bieg dla swoich mieszkańców i włączy się tym samym do społeczności, którą organizatorzy budują już od wielu lat. VI edycja zgromadziła 70 000 biegaczy, kolejna to nawet 5000 osób więcej. Z ideą Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną takie metropolie jak Sydney oraz Keysborough Melbourne. Światowy wydźwięk biegu ponownie wybrzmi w Wilnie, Wiedniu, Londynie, Chicago, Nowym Yorku czy Herdorf. W tych miastach Polonia i lokalni mieszkańcy utrwalą swym udziałem pamięć o Żołnierzach Wyklętych dla kolejnych pokoleń.

Bohaterowie VII Edycji Biegu
W 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator i pomysłodawca biegu, przybliży historię bohaterów takich jak Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz Kapitan Jerzy Stawski – ostatni żyjący żołnierz Warszyca. 3 marca 2019 r. będzie dniem, gdzie w wielkiej wspólnocie Rodacy całymi rodzinami uczczą pamięć tych, którzy toczyli bezgranicznie ofiarną walkę z komunizmem o wolną, piękną i samodzielną ekonomicznie Polskę, o wolność w realizacji swoich planów dla każdego Polaka ponad podziałami – mówi Barbara Konarska, Rzecznik Prasowy Biegu.

Warto być z nami!
Zaangażowane miasta dostarczą sportowcom, kibicom oraz wszystkim, którzy zdecydują się spędzić ten dzień w atmosferze historyczno-kulturalnego eventu, moc atrakcji takich jak koncerty, gry terenowe, spotkania z żywymi świadkami historii, prezentacje wyposażenia żołnierzy oraz emisje filmów pokazujących losy Żołnierzy Wyklętych, a także przybliżą historię pokazami VR-owymi. Wzorem żołnierzy Niezłomnych ten dzień będzie też pełny aktywnych działań mających na celu charytatywną i skuteczną pomoc najsłabszym, będzie też można oddać krew by nie tylko biegiem ale też realnym czynem podążać śladem tych, dla których ojczyzna i drugi człowiek byli na pierwszym miejscu.