Pobiegliśmy dla… Tadzia, Benia, Lenki,Tosi i innych…

Kolejny raz ogólnopolskiemu Biegowi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” towarzyszyły charytatywne akcje „biegnę dla…” organizowane przez Fundację PKO Banku Polskiego. W tym roku odbyły się one w 11 miastach, a łącznie udział wzięło w nich ponad 1950 uczestników.

– W Bełchatowie 131 osób pobiegło dla Piotrusia, zmagającego się z guzem na nadnerczu i pod nerką. Zbierano środki na specjalistyczne leczenie chłopca.

– W Bielawie 215 osób pobiegło dla Tosi, która urodziła się z wadami genetycznymi kręgosłupa i kończyn dolnych. Zbierano środki na operację i rehabilitację dziewczynki.

– W Gdańsku 98 osób pobiegło dla Leosia, który w kwietniu przyjdzie na świat z krytyczną wadą serca. Środki zbierano na specjalistyczną operację, którą chłopiec musi przejść tuż po urodzeniu.

– W Krakowie 209 osób pobiegło dla Adasia, który urodził się z wielowadziem. Środki zbierano na operację czaszki i wszczepienie implantów ślimakowych.

– W Łodzi 182 osoby pobiegły dla Benedykta, chorującego na dystrofię Duchenne’a powodującą m.in. zanik mięśni. Środki zbierano na rehabilitację chłopca.

– W Murowanej Goślinie 138 osób pobiegło dla Lenki, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce i ma niedowład kończyn dolnych. Zbierano środki na niezbędny specjalistyczny sprzęt.

– W Opolu 143 osoby pobiegły dla Szymona, u którego zdiagnozowano nowotwór wątroby.  Chłopiec przeszedł przeszczep i wymaga specjalistycznego leczenia, na które zbierano środki.

– W Warszawie 336 osób pobiegło dla Tadzia, chorującego na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, padaczkę i wodogłowie. Środki zbierano na specjalistyczny sprzęt.

– We Wrocławiu 225 osób pobiegło dla Oliwiera cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Środki zbierano na specjalistyczny wózek.

– W Zielonej Górze 135 osób pobiegło dla Agaty, która uległa wypadkowi i ma uszkodzony kręgosłup. Środki zbierano na specjalistyczny sprzęt.

– W Żorach 140 osób pobiegło dla Bartka, który urodził się bez kończyn górnych i z niedorozwojem kończyn dolnych. Środki zbierano na niezbędne protezy.

Zadaniem uczestników akcji charytatywnej było wystartować w biegu z przypiętą do koszulki kartką z napisem „biegnę dla…” z imieniem konkretnej osoby i dotrzeć do mety. Dzięki zaangażowaniu biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła wszystkich 11 beneficjentów.

opr. Ewa Maciejewska, specjalista w PKO Banku Polskim

Bardzo dziękujemy!