Ambasadorzy i Przyjaciele Biegu Tropem Wilczym 2019r. Wybierz swój Team!

Już niewiele czasu zostało do VII edycji Biegu Tropem Wilczym, która w tym roku odbędzie się
w ponad 360 miastach w Polsce i świecie. To nie tylko sportowa przygoda z historią w tle, ale także realna możliwość wsparcia dzieci, które walczą o życie. Rejestrując się do biegu, masz szansę pobiec w drużynie wyjątkowego kapitana, np. Roberta Karasia, Jerzego Skarżyńskiego, Jacka Rozenka czy Roberta Podolińskiego. To tylko niektórzy Ambasadorzy, którzy w tym roku włączyli się w aktywne promowanie biegu oraz jego idei. Wśród nich są w tym roku znani dziennikarze, aktorzy i sportowcy olimpijscy.

W sobotę 3 marca  będzie można rywalizować z zawodnikami startującymi w tym samym Biegu – Biegu Tropem Wilczym upamiętniającym historię Żołnierzy Wyklętych. Będzie to także okazja do poznania swojego idola. Przed biegiem członkowie drużyn spotkają się ze swoimi kapitanami, by przybić piątkę, zdobyć autograf i omówić strategię na bieg. Do wybranej drużyny można dołączyć wpisując odpowiedni # dodając wpis na swoich kanałach social media. Np. #teamjerzyskarzyński #biegtropemwilczym2019

W tym roku Ambasadorami Biegu Tropem Wilczym zostali znani dziennikarze, aktorzy, muzycy, sportowcy olimpijscy oraz gwiazdy social media. Do kogo dołączysz?

Sportowcy

Robert Karaś – utalentowany polski sportowiec specjalizujący się w triathlonie. Mistrz świata na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku.

Jerzy Skarżyński to człowiek, który na zawsze wpisał się w historie polskiego sportu. Zdobywca trzech brązowych medali podczas mistrzostw Polski oraz reprezentant Polski na mistrzostwach Europy. – Dla mnie bieganie jest całym moim życiem – biegam już od 45 lat i mam w nogach sto tysiąc tysięcy kilometrów, ogromną liczbę doświadczeń trenerskich i zawodniczych. Ciągle biegam i namawiam do biegania innych!

Jakub Krzewina – olimpijczyk specjalizujący się w biegu na 400 metrów. Jego kariera sportowa rozpoczęła się od trenowania piłki nożnej, a dopiero później zaczął trenować biegi. W przeszłości był żołnierzem Armii Polskiej. –Byłem wychowywany w poczuciu patriotyzmu, na co szczególną uwagę zwracał mi dziadek – mówi rekordzista świata. – Cieszę się, że możemy głośno mówić o żołnierzach wyklętych. Walczyli o to, byśmy mieli wolną Polskę – dodaje lekkoatleta.

 

Aktorzy

W spocie promującym VII edycję Biegu Tropem Wilczym można dostrzec znakomitego aktora telewizyjnego i teatralnego – Jacka Rozenka, który po raz kolejny zaangażował się w udział
w przygotowaniach oraz realizacji idei Biegu Tropem Wilczym.

Dominika Figurska i Michał Chorosiński wspólnie pobiegną jako aktorska para Ambasadorów
w warszawskim Biegu Tropem Wilczym.  – Chciałabym, aby moje dzieci zaczerpnęły wiedzy z tego wydarzenia. Dzięki poznaniu historii Bohaterów Niezłomnych możemy wspólnie budować świadomość już od najmłodszych lat – mówi aktorka.

Nad swoim udziałem w roli Ambasadora nie musiał też długo zastanawiać się Marcin Kwaśny, aktor
i producent filmu „Wyklęty”, który opowiada o brutalnych czasach oraz losach żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Dziennikarze

Jak wynika z badań wykonanych na zlecenie organizatorów Biegu Tropem Wilczym, o Żołnierzach Wyklętych Polacy wiedzą jeszcze niewiele, ale są chętni, by tą wiedzę zdobyć oraz się nią dzielić. Wśród dziennikarzy, którzy na co dzień przekazują najważniejsze informacje ze świata sportu i nie tylko, spotkamy się w VII edycji Biegu Tropem Wilczym w roli Ambasadorów.

Mateusz Jarecki, prowadzący Telewizyjny Kurier Warszawski oraz dziennikarz sportowy, bierze udział w wielu maratonach. Obok niego na linii startu stanie również Adam Giza prezenter w TVP info, ale i wyczynowy sportowiec, były członek Kadry Polski w triathlonie, a dziś prowadzący „Wstaje dzień”. Adam pobiegnie w okolicach swojego rodzinnego miasta – w Katowicach.

Ze sportem ma wiele wspólnego Rafał Patyra, który prowadzi serwisy informacyjne. W życiu prywatnym to zaangażowany tata, który chętnie angażuje się w inicjatywy społeczne. – Jestem dziennikarzem sportowym, ale moją pasją od zawsze była historia. Temat Żołnierzy Wyklętych jest mi bardzo bliski. Nie ukrywam, że moim cichutkim marzeniem było, żeby móc mocniej zaangażować się w tę akcję – nie tylko jako czynnego biegacza, ale także w kultywowaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych.- zdradza Rafał Patyra.  W temacie sportu równie płynnie porusza się dziennikarz TVP Sport Oswald Rodrigo Pereira, który w Biegu Tropem Wilczym wybrał na swojego patrona Władysława Siłę Nowickiego.

Fanów piłki nożnej  na pewno ucieszy fakt, że do grona Ambasadorów dołączył również Robert Podoliński – piłkarz, trener i komentator sportowy. Kolejnym Ambasadorem znanym ze szklanego ekranu jest prowadzący główne wydanie „Wiadomości” Michał Adamczyk.  – W moim życiu są trzy pasje: żagle, podróże i bieganie – mówi.  Jednak nie tylko męska część dziennikarstwa pojawia się w tej roli. Do grona Ambasadorek, które cenią sobie zdrowy tryb życia oraz chętnie angażują się
w działania charytatywne są Dominika Ozga-Szustkowska, którą dobrze znają zapewne śledzący do niedawna program „O co biega?” w Canal+. Z biegami za pan brat jest również prezenterka pogody Aleksandra Kostka, a także Anna Popek, która jest z Tropem Wilczym już kolejną edycję.

 

Siła Social Media

Wśród wspierających Bieg Tropem Wilczym są Agnieszka Kamińska @allyhealthylifestyle, która biega już od wielu lat, a do jej dodatkowych zainteresowań należy zdrowe odżywianie. Dominka Kłoda @dominika_kloda zachęca do biegu w Poznaniu. Jest instruktorką tańca, a sport towarzyszy jej od wielu lat. Miłośniczką biegania jest Karolina Jachimowicz @kjhealthy, która jest bardzo aktywna fizycznie i chętnie łączy sport z podróżami. Motto kolejnego Ambasadora brzmi „to, co osiąga się bez bólu, jest nic niewarte”. Kamil Przybyszewski @iamprzybyszevski trenuje bieganie i bardzo często bierze udział w różnych maratonach.  Życie Piotra Wójcika @piterwojcik kręci się wokół biegania. Zdrowy tryb życiaw połączeniu ze sportową aktywnością daje mu siłę na każdy kolejny dzień pełen wyzwań. Marcin Lamperski @marcinlamperski_run nie tylko sam biega, ale również motywuje innych do tego, by rozpoczęli swoją przygodę z tym pięknym sportem.  W pokonywaniu własnych rekordów mistrzynią jest Emilia Perz @em_perz, która jako Ambasadorka pojawi się na biegu
w Lublinie. W biegu ważna jest dyscyplina, której nie brakuje trenerce tańca nowoczesnego – Katarzynie Czaplejewicz @fituzalezniona. Ambasadorką Biegu Tropem Wilczym została również Ewa Zambrzycka @misja_aktywacja, którą do biegania motywuje życie. Ultramaratonka pokonała wiele przeszkód i barier, by móc korzystać z życia i dzięki temu ma siłę, by pokazać innym, że warto walczyć z własnymi słabościami. Natalia Regulska @natalia-running nie wyobraża sobie dnia bez biegania, a Rafał Krzeszewski @rafal_krzeszewski jest pasjonatem tradycyjnego biegania.

Ważna jest historia

Od lat o pamięć o Żołnierzach Wyklętych walczy Profesor Krzysztof Szwagrzyk. Jest osobą, dla której Polska jest najważniejsza. Przyznano mu tytuł Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” za ciężką pracę, wiedzę, odwagę i poświęcenie w służbie dla Polski. Historyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych i nauczyciel akademicki to honorowy Ambasador Biegu Tropem Wilczym.